2022 | Blog

Zatracený úkol – Fejeton

11. 4. 2022

Den začíná po dlouhé době vypadat krásně. V dáli začíná svítit sluníčko, na obloze je jen pár obláčků a ptáčci na stromech zpívají písničku. Je konec listopadu a hlavu máme plnou pouštění draků. Když z ničeho nic blbec mobil začíná bzučet a já hlupák, hlava děravá, se do něj podívám a co nevidím? Zatracený úkol.

Úkolů jsme za život viděli nespočet, ale těch zatracených poslední dobou vídám na každém kroku. Ono se řekne úkol a většinou zazní věty jako: „To je snadné.“ Nebo také: „To máte za chvíli hotové.“ Jenže to se mluví o úkolu obecném. Nikde ani zmínky o úkolu zatraceném.

Zatracený úkol je druh úkolu, který má jen dvojí poslání, a to naštvat studenta a být pro srandu učitelům. Tomuto druhu se daří přežívat v úkolníčkové noře, kterou si hned po zadání učitelem začne kopat v notesu. Jeho nora postupem času zaroste a on si tam klidně hospodaří až do doby, kdy se přiblíží začátek termínu odevzdání. Již pár dní před termínem odevzdáním tuší, že bude prozrazen, a tak ani nedutá. Dokonce je tak chytrý, že dokáže vypnout veškerá nastavená upozornění na všech zařízení a čeká, protože cítí svůj konec.

Nastal den D a zatracený úkol úprkem opouští svou noru. Při svém úprku však často omylem spustí veškerá upozornění a alarmy, které jej skrývaly. Student z ničeho nic na chvíli úplně ztuhne, rozevřou se mu oční víčka, srdce mu začne bít a když si uvědomí, že zatracený úkol je již u dveří, roztaje, popadne první inkoustovku a začne po úkolu pálit. Ulovený úkol jako trofej následně umístí na stránky školy, které jsou novodobým krbem s ohněm.

To ale neznáte moderní zatracený úkol, ten již ikoustovkou student nemá šanci trefit. Naštěstí doba pokročila a moderní student používá jen těžký kalibr ve formě klávesnice, a tak zatracený úkol zasypává přibližně 60 ranami za minutu, načež ani zatracený úkol nemá téměř šanci uprchnout.

Jen se bojím doby, až učitelé budou tvořit zatracené úkoly budoucnosti, kdy takový zatracený úkol bude mít brokovnici a bude říkat: „Hasta la vista, baby“.

Tato práce byla napsána 16.11.2021 jako domácí úkol pro „Tvůrčí seminář“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *